O paměťové pěně se nejčastěji hovoří právě v souvislosti s matracemi a dalšími produkty pro zdravý spánek. Možná jsme o nich slyšeli spoustu informací, jež zavádí pouhými domněnkami a nezakládají se vždy na pravdě. Dali jsme do kupy nejčastější omyly, které jsou obvykle s tímto materiálem spojovány. Jaké jsou tedy časté a námitky uživatelů týkající se paměťových pěn?

1) Paměťová pěna je drahá…

Viscoelastická pěna je moderní, technologicky vyspělý materiál, který byl původně vyvinut pro účely NASA, proto se mnozí z vás mohou domnívat, že matrace či anatomické polštáře z ní vyrobené jsou dosti drahé. Omyl! Dnes jsou tyto produkty cenově dostupné a může si je dovolit pořídit opravdu každý. Rozhodujícím faktorem sice bývá kvalita pěny, čím je ložná plocha vyšší nebo je jí použito více, tím bývá matrace dražší, ovšem tomu odpovídá i vyšší kvalita spánku. A investice do zdraví se vždy z dlouhodobého hlediska vyplatí.

2) Na paměťovou pěnu si nezvyknu…

Bývá velmi časté a pochopitelné, že když se dlouhá léta spí na spatné matraci, mohou mnozí zákazníci pořízením nové matrace pociťovat, že mu ne zcela vyhovuje, např. co se tuhosti týče. Je to přece jen změna, podotýkáme vždy k lepšímu. Navíc, paměťová pěna je svým složený specifická, doslova vaše tělo obejme, takže je potřeba počítat s tím, že si nejdříve musí tělo na nový materiál zvyknout. Během několika dní však negativní pocity odezní a vy už poté nebudete chtít spát na niče jiném. To vám garantujeme. Ujišťujeme vás, že trpělivost přináší růže, protože spánek na matraci z paměťové pěny je zkrátka něco, co je potřeba osobně zažít.

3) Na matraci z líné pěny se budu hodně potit, protože materiál reaguje na teplo…

Jednou z největších výhod líné pěny je její citlivost na teplotu. Jakmile si na matraci či na polštář lehnete, doslova vás svým objemem obejme, rozteče se kolem těla. Absorbuje vaši tělesnou teplotu a měkne, dokud na ní ležíte. Při změně pozice začíná chladnout a navrací se pomalu do svého původního stavu. Proto si mnozí mohou myslet, že se budou na matraci více potit. To není pravda. Materiál disponuje otevřenou strukturou buněk a zajišťuje potřebné větrání a cirkulaci vzduchu. Obava z nadměrného pocení je zbytečná.

Pakliže se přece jen budete více potit, což vás může postihnout především v létě, hledejte příčinu jinde. Vyměňte prostěradlo a povlečení z tenčího, prodyšnějšího materiálu, totéž platí pro noční prádlo.

Mnozí uživatelé mají línou pěnu rádi, někteří ne – ostatně žádní lidé nejsou stejní, proto rozhodně nemůžeme tvrdit, že matrace z paměťové pěny bude vyhovovat všem. Konec konců totéž platí i pro pružinové či latexové matrace, modely z PUR, matrace ze studené pěny a další materiály. Jisté však je to, že převážná většina těch, co měli možnost spát na lůžku s visco pěnou, si nemohou vynachválit, jak mají nyní klidný, zdravý a kvalitní spánek.