Vstáváte ráno rozlámaní, s bolavými zády a pocitem, že jste skoro vůbec nespali? V tom případě je na čase pořídit si novou matraci, díky které se budete každé ráno probouzet plní energie do náročného dne. Učinit tento krok není nikterak složitý, neboť nabídka nejrůznějších matrací je více než široká a dostupná, jak v kamenných prodejnách, tak e-shopech. Složitější se ale může zdát výběr konkrétního modelu, zejména co se materiálu týče.

Co byste měli vědět před nákupem matrace?

Každý z nás je individuální osobnost a s tím souvisí i odlišné potřeby. To co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Nicméně lze charakterizovat několik základních funkcí, jež by měla splňovat i vaše matrace. Investice do nákupu nové matrace se vyplatí pouze tehdy, pakliže:

  • Bude poskytovat dokonalou oporu vašemu tělu.
  • Nebude vás nikde tlačit.
  • V jakékoliv roční době poskytne ideální teplotní komfort.
  • Bude správně odvádět lidský pot a zajistí podmínky pro odvětrávání.
  • Nesmí se v ní hromadit roztoči, mikroorganismy a plísně.

Exkluzivita v podobě dokonalého přizpůsobení se tvaru těla

Latexové matrace, pružinové či pěnové modely, matrace ze studené pěny nebo úplně jinou variantu? Ptáte se dobře! Pakliže se chcete zabořit do měkké matrace a prospat se do růžova, pak vyberte matraci z paměťové pěny. Bude věrně kopírovat tvar vašeho těla. Doslova jej obejme přesně v místech, kde je to potřeba. Poskytne naprosto dokonalé a uvolňující podmínky pro váš klidný spánek.

Matrace z líné pěny (jinak také paměťové, visco, viskoelastické, termo) jsou určeny všem, jež chtějí zmírnit tlak a zvýšit komfort svého lůžka. Jsou vhodné opravdu pro každého, co upřednostní spaní jako v bavlnce. Konkrétně velmi uleví sportovcům, lidem pro operacích kloubů a zad.

Zajímá vás, jaké další výhody tento materiál má? Nemusíte nikde nic složitě hledat. Stačí se překliknout na tento náš článek.